دسته‌ها
اخبار روز اطلاع رسانی تکنولژی علم و فناوری کامپیوتر ویندوز

افزایش چشمگیر امنیت ویندوز ۱۰ در مقایسه با نسخه های قبلی

بازدیدها: 32

بر اساس تحقیقات یک موسسه امنیتی میزان مقاومت ویندوز ۱۰ در برابر بدافزارها نسبت به نسخه های قبلی به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

کمپانی مایکروسافت اغلب ادعا می کند ویندوز ۱۰ ایمن ترین نسخه سیستم عامل این کمپانی است و از کاربران در برابر حملاتی که نسخه های قبلی را به مخاطره می انداخت، کاملا محافظت می کند. کمپانی امنیتی Webroot برای بررسی این مساله میزان نفوذ نرم افزارهای مخرب را در سیستم هایی که از آنتی ویروس Webroot استفاده می کنند، با هم مقایسه کرده است.

نتایج به دست آمده نشان می دهد به صورت میانگین سیستم های بهره مند از ویندوز ۱۰ دارای ۰٫۰۴ بدافزار بوده اند در حالی که این میزان برای سیستم های دارای ویندوز هفت ۰٫۰۸ بوده است.

بر این اساس از تمام فایل هایی که به عنوان بدافزار شناسایی شده اند ۱۵ درصد به ویندوز ۱۰ و ۶۵ درصد به ویندوز ۷ مربوط می شود که حاکی از تفاوتی فاحش در این زمینه است.امنیت ویندوزنسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت برای کاربران عادی نیز امنیت بیشتری را به ارمغان آورده و نرخ بدافزارها را از ۰٫۱۶ ویندوز ۷ به ۰٫۰۷ رسانده است.

این تحقیق نشان می دهد در سال ۲۰۱۷ سهم کاربران ویندوز ۱۰ از کل پلتفرم ویندوز با افزایش ۷ درصدی به ۷۲ درصد رسیده و در همین زمان سهم ویندوز ۷ تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

به نظر می رسد کاربران نیز متوجه تفاوت امنیت در این دو نسخه شده اند چرا که مایکروسافت هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد که بیش از ۵۰ درصد از کاربران سازمانی از آنتی ویروس پیش فرض ویندوز با عنوان Windows Defender استفاده می کنند در حالی که این میزان برای ویندوزهای ۷ و ۸ تنها ۱۸ درصد بوده است.

منبع دیجیاتو

از محمد شریفی

به نام خدا من محمد شریفی هستم اهل چهار مهال و بختیاری نابینای مطلق.در زمینه بخش نرم افزاری ی مبایل تعمیرات لوازم برقی فعالیت میکنم.خدمت کردن به دوستانم را دوست میدارم زیرا هر انسان بهتر است هرچه میداند را به دیگران بیاموزد و از دیگران یاد بگیرد.در سال 1395 گروه دنیای روشن را در واتسپ ایجاد نموده ام که این گروه در زمینه ی آشپزی خوانه داری مهارت های زندگی و ازدواج فعالیت میکند. در سال 1396 گروه پرسمان را به وجود آورده ام این گروه در زمینه ی پاسخ گویی به سوالات شما در زمینه ی رایانه و مبایل فعالیت میکند. کاری ازم بر بیاد برای حل مشکلات دیگران انجام میدهم دوست دارم همه به عنوان یک دوست بهم نگاه کنن نه یک مدیر. ارتباط با من برا دعوا کشتنم در تلگرام و اسکایپ 09130682972

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =