دسته‌ها
اندرید تکنولژی تلفن همراه

فیسبوک قابلیت حذف پیام را در دسترس عموم قرار می‌دهد

بازدیدها: 14

حذف خودسرانه‌ی پیام‌های کارمندان فیسبوک از اینباکس کاربران، این شرکت را مجبور به ارائه‌ی قابلیتی جدید می‌کند.

طی روزهای اخیر، فیسبوک مدام در حال تلاش برای حفظ اعتماد کاربران و رهایی از معضل یا رسوایی به وجود آمده در خصوص موضوع کمبریج آنالیتیکا بوده است. از جمله اقدامات فیسبوک، عذرخواهی مدیر کل آن یعنی مارک زاکربرگ و وعده‌ی بالا بردن امنیت فیسبوک به عنوان یک شبکه‌ی اجتماعی پرطرفدار بوده است؛ اما موضوعی که به تازگی کشف شد باعث شد فیسبوک بار دیگر گامی رو به عقب بردارد و لطمه‌ی دیگری به اعتماد کاربران این شرکت وارد شود.
روز گذشته مطلبی در فضای مجازی منتشر شد که نشان داد فیسبوک بدون اطلاع قبلی پیام‌های مدیرعامل و کارمندان خود را از اینباکس کاربران پاک می‌کند. فیسبوک اعتراف کرده است که مدت زیادی است که این کار را انجام می‌دهد و این اقدام به دلیل حفظ امنیت کارمندان این شبکه‌ی اجتماعی و در حیطه‌ی اختیارات قانونی آن‌ها بوده است. با این وجود، قول داده است که این قابلیت را تا چند ماه آینده در دسترس همه‌ی کاربران قرار دهد و تا آن زمان پیامی از زاکربرگ و سایر کارمندان پاک نشود.
فیسبوک مشخص نکرده است که قابلیت لغو ارسال پیام چگونه کار خواهد کرد. یک راهکار احتمالی این است که ارسال کننده‌ی پیام بتواند برای نمایش پیام زمان تعیین کند و پس از اتمام زمان، پیام ارسال‌شده خودبه‌خود از بین برود؛ اما شرکت هنوز در خصوص استفاده از این روش مطمئن نیست و مثلا معلوم نیست در صورت حذف پیام، دریافت‌کننده به واسطه‌ی نوتیفیکیشن از این اتفاق مطلع خواهد شد یا خیر.
فیسبوک هک سونی در سال ۲۰۱۴ را بهانه قرار داده و اقدام به حذف خودسرانه‌ی پیام‌های کارمندان کرده است. اقدامی که هیچ وقت در مورد آن صحبت نشد؛ مگر زمانی که توسط کاربران افشا شد.

منبع زومیت

از محمد شریفی

به نام خدا من محمد شریفی هستم اهل چهار مهال و بختیاری نابینای مطلق.در زمینه بخش نرم افزاری ی مبایل تعمیرات لوازم برقی فعالیت میکنم.خدمت کردن به دوستانم را دوست میدارم زیرا هر انسان بهتر است هرچه میداند را به دیگران بیاموزد و از دیگران یاد بگیرد.در سال 1395 گروه دنیای روشن را در واتسپ ایجاد نموده ام که این گروه در زمینه ی آشپزی خوانه داری مهارت های زندگی و ازدواج فعالیت میکند. در سال 1396 گروه پرسمان را به وجود آورده ام این گروه در زمینه ی پاسخ گویی به سوالات شما در زمینه ی رایانه و مبایل فعالیت میکند. کاری ازم بر بیاد برای حل مشکلات دیگران انجام میدهم دوست دارم همه به عنوان یک دوست بهم نگاه کنن نه یک مدیر. ارتباط با من برا دعوا کشتنم در تلگرام و اسکایپ 09130682972

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =