دسته‌ها
اندرید تکنولژی تلفن همراه علم و فناوری کامپیوتر ویندوز

گوگل از طراحی جدید جیمیل رونمایی کرد

بازدیدها: 16

پس از چندین هفته شایعات و گمانه زنی های مختلف، سرانجام امروز کمپانی گوگل از طراحی جدید رابط کاربر جیمیل رونمایی کرد. این طراحی جدید در حال حاضر تنها برای کارکنان گوگل عملیاتی شده و قرار است به زودی در اختیار همه کاربران این سرویس قرار داده شود. جیمیل جدید از رابط گرافیکی نسل دوم متریال دیزاین استفاده می کند و تلاش شده قابلیت هایی برای کاربردی تر کردن محیط آن در نظر گرفته شود. برای مثال یک نوار ابزار در سمت راست کاربران را قادر می سازد مستقیما از داخل پنجره جیمیل به ابزارهایی مانند تقویم گوگل و Google Keep برای یادداشت برداری دسترسی داشته باشند. افزوده شدن این قابلیت به کاربرانی که برای مدیریت برنامه های خود وابستگی زیادی به ایمیل دارند خواهد داشت زیرا می توان برنامه ریزی کامل فعالیت ها را تنها از طریق جیمل انجام داد. همچنین از این پس می توانید پیام دریافت ایمیل جدید را برای مدتی مشخص غیر فعال کنید یا برای ایمیل های دریافتی یک یادآور تنظیم کنید. بسیاری از قابلیت هایی که در نسخه جدید Gmail قرار داده شده قبلا در اپلیکیشن inbox موجود بودند و حالا برای پلتفرم محبوب تر گوگل نیز تدارک دیده شده اند.
نسخه جدید جیمل دارای سه حالت نمایش است که مدل compact بیشترین شباهت را به جیمیل فعلی دارد، حالت default فایل های الحاق شده به هر ایمیل را نیز در صفحه اصلی نمایش خواهد داد (مشابه اپلیکیشن inbox) و حالت سوم نیز comfortable نام دارد که تنها تفاوت آن با حالت default عدم نمایش فایل های الحاقی است. به نظر می رسد با این تغییرات اپلیکیشن inbox نیز به تدریج غیرفعال خواهد شد زیرا تقریبا تمامی قابلیت های متمایز آن از جیمیل حالا به این پلتفرم اضافه شده است. از آنجا که گوگل ماه آینده کنفرانس I/O خود را برگزار خواهد کرد می توان انتظار داشت انتشار این ورژن از جیمیل برای کاربران عادی از ماه آینده آغاز شود.

منبع وب سایت سخت ابزار

از محمد شریفی

به نام خدا من محمد شریفی هستم اهل چهار مهال و بختیاری نابینای مطلق.در زمینه بخش نرم افزاری ی مبایل تعمیرات لوازم برقی فعالیت میکنم.خدمت کردن به دوستانم را دوست میدارم زیرا هر انسان بهتر است هرچه میداند را به دیگران بیاموزد و از دیگران یاد بگیرد.در سال 1395 گروه دنیای روشن را در واتسپ ایجاد نموده ام که این گروه در زمینه ی آشپزی خوانه داری مهارت های زندگی و ازدواج فعالیت میکند. در سال 1396 گروه پرسمان را به وجود آورده ام این گروه در زمینه ی پاسخ گویی به سوالات شما در زمینه ی رایانه و مبایل فعالیت میکند. کاری ازم بر بیاد برای حل مشکلات دیگران انجام میدهم دوست دارم همه به عنوان یک دوست بهم نگاه کنن نه یک مدیر. ارتباط با من برا دعوا کشتنم در تلگرام و اسکایپ 09130682972

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − هفت =