دسته‌ها
خاطره

تلاش برای زندگی مرز نمی‌شناسد و هیچ کاری مردانه زنانه نیست و معلولیت دست و پا گیر نیست: یک روز به یاد ماندنی و دلنشین برای من:

بازدیدها: 221

به نام آفریدگار جهان هستی:
بخور تا توانی ز بازوی خویش,
که سعیت بود در ترازوی خویش.
درود بر تمام شما عزیزان دل: امروز می‌خوام براتون یه خاطره بگم که بدونید تلاش مرد و زن و معلولیت و… نمی‌شناسه.
بله می‌خوام برای خودم در نوشابه وا کنم!!! مگه چه اشکالی داااااره
کلی مغزم آفتاب خورده پس حق دارم نوشابه خنک وا کنم.
بریم سراغ خاطره: من امروز مهندس شدم و یک کولر با قدمت بیش از ۴۰ سال عمر را به کمک دوستان هم نوع نابینای گلم در گروه پرسمان فن آوری به کولر مد روز مبدل کردم.
شاهد عینی هم حاضر دارم که خودش مثل ریموت کنترل که از راه دور دست بگیری ایشون هم به من آموزش میداد کی کجا چه کنم
جناب شریفی گرامی موجب شد اولا خودم یاد بگیرم. بعد یه تعمیراتی غریبه به حریم منزلمون نیاد. بعد با هزینه کردن ۷ هزار تومان در این گرانی دلار کولر اساسی رو پا بشه.
ولی بس رفتم بالا پشت‌بام پایین اومدم که کلی ورزشی لاغر کردم و آفتاب هم مثل سونا بخار لاغرترم میکرد و این هم بخش تفریحی ماجرا بود.
ریموت کنترل هم دستور خرید تسمه و درست کردن سایه بون روی کولر و روغن کاری پروانه موتور را صادر می‌نمود و به همراه دوستان دیگرمون نکات ایمنی و رعایت آن نکات را مدام بهم گوشزد می‌کردند و نکات فنی بهم آموختند
خلاصه یه دختر نابینای مطلق با مدد دوستان همنوع خودش کولر تعمیر کرد و الان هم زیر باد خنک کولر نشسته و برای شما عزیزانش داره پست می‌نویسه.
حتما میپرسید مشکل پیر کولر چی بود و چه جوری فقط با فضای مجازی حل شد اونم به یاری جمعی نابینا!!!
ماجرا از این قرار بود که کتک خور کولرمون ملس شده بود, یعنی وقتی خاموشش میکردیم دلش قطار قطار مشت ‌‌و لگد میخواست تا دوباره روشن بشه. منم موضوع را در پرسمان فن آوری مطرح کردم و جناب شریفی و آقا طه گرامی و دوستان دیگر شروع کردند به راه کار گفتن و بنده هم دست به آچار و پیچ گوشتی شدم.
بهم گفتن خوب موتور و پروانه را روغن کاری کنم و من هم چشم گویان انجام دادم و تنها تغییری که دیدم خفه شدن صدای جیر جیر نحسش که همیشه رو مخ بود.
مرحله ی بعد بررسی تسمه بود: همون نوار کش یا واشر مانند کلفت بود که متوجه شدم شدید پوسیده شده و حالا دوستان راه کار برای خرید یک تسمه ی مناسب با اندازه ی به جا بهم دادند.
چه تسمه ی با حالی بود.
تازه یادم افتاد باد کولر اصولا گرمه که ریموت کنترل ساخت سایه بان را بهم پیشنهاد داد. الحق که استاد بود و من گرد شاگردش هم نمی‌شدم.
حتی برای معطر شدن هوای کولر اساتیدم در پرسمان راه کار ها ارائه دادند. و در آخر کار چند بار کولر را خاموش روشن و تست کردم و استادم استاد شریفی بالاخره نمره ی قبولی بهم داد و با شنیدن صدای کولر گفت عالی شده و نکات مراقبت از کولر را بهم یاد آوری نمود. و این گونه بود که امروز کولر سالخورده و جیرجیرکمون از نو متولد شد.
در پایان از همگی خصوصا جناب شریفی و تمامی عزیزانی که امروز مرا یاری کردند تا این خاطره رقم بخوره بی نهایت ممنونم و مخاطبان گل که همیشه به سایت خودشون لطف دارند نیز از آن مهربانان با تمام وجود تمام قد سپاسگزارم و تا پست بعدی بای

از ریحانه پروین

درود.
این جانب ریحانه پروین هستم دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی.
بنده نابینای مطلق میباشم.

20 دیدگاه دربارهٔ «تلاش برای زندگی مرز نمی‌شناسد و هیچ کاری مردانه زنانه نیست و معلولیت دست و پا گیر نیست: یک روز به یاد ماندنی و دلنشین برای من:»

درود بر شما و ما هم سپاسگزاریم به جهت حضور ارزنده ی شما نازنینان در سایت خودتان. باشد که از یاری و حمایت شما عزیزان سایتی پربار در آتیه ای نزدیک را همه شاهد باشیم.

پاسخ

درود بر شما گل خانم با استعداد

واقعا لذت بردم از این همه توانایی

من با این که چشم دارم میترسم پوشاله های کولر را در بیارم اما با خواندن پست شما امروز میخوام کولر مون را روغن کاری کنم شبا صدا میده نمیزاره بخوابیم

درود بر شما و ما هم سپاسگزاریم به جهت حضور ارزنده ی شما نازنینان در سایت خودتان. باشد که از یاری و حمایت شما عزیزان سایتی پربار در آتیه ای نزدیک را همه شاهد باشیم.

پاسخ

درود بی پایان بر شما,
کار امروز را به فردا نیندازید چون: کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من. و هر کسی برای ایستادن باید دستش را بر زانوی خودش بگیرد.
تا دیر نشده کولرتون را صفا بدید و فرصت کم است و جلو دار ها و بهانه های عدم تلاش بسیار. منتظرم بشنوم شما هم خودتون کولر نو تولید کردید مثل من. خخخخ پس بجنبید. الهی چشم هایتان همیشه بینا و وجودتان پویا باد.

پاسخ

سلام به فاطمه خانم گلم خیلی متشکرم از الطاف خواهر نازم انشا الله همیشه پایدار و برقرار باشید.

پاسخ

درود بر شما. پایین پروانه و موتور محل اتصال تسمه شیاری بود که با احتیاط و بازی بازی تسمه ی قبل را در آوردم و یکی هم اندازه ی همان خریدم و به آرامی در شیار ها به حالت بازی بازی دو سر تسمه را جا زدم

پاسخ

سلام سلام به دنیای برتری های عزیز ریحانه جان خوبی گلم

لذت بردم ازین که خودت را مثل ما میبینی ازین که نا امید نیستی ازین که خودت را دسته کم نمیگیری

باور کن تو با ما هیچ فرقی نداری

خوش بحالت که این قدر با استعدادی

کولر ما باد گرم میزنه چطور براش سایه بان درست کنم

سلاااااممم بر شما. من تمام معلولین را شما میبینم نه مثل شما. ما هم تنبل داریم هم زرنگ هم ترسو داریم هم شجاع و…
و اما سایه بون: یک لایه برزنت یا پارچه روی سقف کولر به شکلی بکشید که از لبه های سقف فرا تر نیاید و آویزون نشه.. بعد دقیقا وسط سقف کولر بگزارید تا بادی گربه ای روکش را جا به جا نکند. برای طولانی تر شدن عمر برزنت روی آن هم یک لایه پارچه بکشید.
امیدوارم به کارتان بیاید.
همیشه پویا و مانا باشید.

پاسخ

سلام به خانم پروین گرامی مرسی استاد گرامی ازین که به ما یاد میدی غضا بپزیم زود بیا بامیه درست کنیم کولر تعمیر کنیم

خیلی خوشحالم که با این سایت آشنا شدم امیدوارم هرچی از خدای متعال میخواهین بهتون بده

سلااام چشمممم حتما میام به شرطی که بیرونم نکنید. نظر لطفتونه من از تک تک شما درس میگیرم و تمام شما استاد من هستید همیشه مستدام باشید

پاسخ

با درود خخخخ نوشابه لیمو نات باز کن میچسبه هوا هم گرمه فقط حواصت باشه گازش گیر نکنه تو معده تون اون موقع باید با عصید حلش بدیم بره پایین

خوشحالم که آدمای با تجربه ای مثل شما را میبینم

سلام و هزاران سلام بر شما. چشم لیموناد باز میکنم و نگران نباشید معدم گازش نمیمونه چون ترفندشو بلدم. چاره فقط اندکی شکر یا نمک هست تا نوشیدنی گاز دار را شکست بدم اسید را برای باز کردن لوله ها و جرم به کارم میاد ههههه از هر چیز به جاش استفاده میکنم. ولی از تمام لطفتان بسیار متشکرم. الهی هر دم پاینده باشید.

پاسخ

سلااااام برین کنار که مدیر اومده

هنوز زنده ای خخخخی فکر کردم برق از بالای پشته بان پرتت کرد پایین

سلاااااممم بر استاد گرامی و مدیر بزرگوار. شما که دیروز شده بودید آقای ایمنی و مرتب از مرگ و نقص دورم میکردی همش میگفتی فیوز را خاموش کنم برق را قطع کنم و… خوب دیگه مگه توی سیم ها از فضا برق وارد میشد تا بمیرم.
نمردم هیچ تازه دیشب حلوای حبوبات هم براتون توی سایت گذاشتم.
جدن هر قدر تشکر کنم کمه همش زحمت شما بود و بس خیلی خیلی مرسییییی

پاسخ

سلام هرچی تشکر کنم بازم کمه رفتم پوشاله سمت راستی را در اوردم تو سوراخ های دایره ای روغن ریختم شده مثل روز اول

وای نمیدونین چقدر خوشحالم

سلام بهبه ایول خدا قوت عالی هست. درکتون میکنم چون خیلی خوبه آدم ها از زحمت خودشون بهره‌مند بشن. مبارکتون باشه کولر سر پاتون. خیلی خوشحالم زود درستش کردید و پست و کامنت کولری فرستادید. احسنت به شما. پس بفرمایید نوشابه و لیموناد بعد از تعمیر کولر میچسبه. خخخخخ

پاسخ

وااااااااااایییییی سلاااااااااممممممم. من که دیر رسیدم. شدم دقیقه نودی. حالاااا! بمانَد. کتک لازم ندارم هاااااااا! آهااااااییییی نزننننننن! چرا میزنی خب! گناه دارم هاااا!
خب بگذریم. ریحانه جونم مثل همیشه گل کاشتی. مثل همیشه با پست های مفیدت مستفیضمون کردی گلم. دستت طلا، بری کربلا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =