دسته‌ها
اندرید ترفند تکنولژی تلفن همراه

بستن اعلان ها در شبکه های اجتماعی

بازدیدها: 84

نوتیفیکیشن‌ها در سیستم‌ عامل اندروید برای خبر‌ کردن ما از رخدادها و اتفاقاتی هستند که در شبکه‌های اجتماعی بوجود آمده‌اند. متاسفانه برخی از اپلیکیشن‌ها و به خصوص بازی‌ها از نوتیفیکیشن‌ها برای تبلیغ استفاده می‌کنند. و هر از چند گاهی با نمایش تبلیغات از کاربر دعوت می‌کنند که روی آن کلیک کنند. برخی از نرم افزارهای مربوط به شبکه‌های اجتماعی ممکن است در هر ساعت تعداد بسیار زیادی اعلان را نمایش دهند. اگر اندروید ۴ به بالا دارید غیر فعال‌کردن نوتیفیکیشن‌ها برای یک اپ خاص بسیار راحت است. با انجام دادن کارهای زیر نوتیفیکیشن‌ را برای یک نرم افزار غیرفعال خواهید کرد.
نحوه خاموش کردن نوتیفیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی
غیرفعال کردن اعلان‌ها در WhatsApp
ابتدا به بخش تنظیمات یا Settings گوشی تلفن همراه خود مراجعه کنید. گزینه Apps یا Applications را انتخاب کنید. برنامه واتس‌اپ را انتخاب کنید. تیک گزینه Show Notifications را بردارید. به همین سادگی دستگاه اندرویدی شما از نمایش هر نوع نوتیفیکیشن یا اعلان توسط این برنامه جلوگیری می‌کند.

برای غیرفعال کردن اعلان‌ها برای یک مخاطب یا گروه خاص، ابتدا آن مخاطب یا گروه را باز کنید و روی سه نقطه که در گوشه بالا برنامه قرار دارد کلیک کنید. Mute notificiations را انتخاب کنید و (ترفندستان) در مرحله بعد مدت زمان غیرفعال کردن اعلان‌ها را مشخص کنید. شما می‌توانید بین هشت ساعت، یک هفته یا یک سال این اعلان‌ها را غیرفعال کنید.
نحوه غیرفعال کردن اعلان‌های Facebook
ابتدا برنامه فیس‌بوک را اجرا کنید در مرحله بعد روی سه خط افقی در بالای برنامه کلیک کنید. زمانی که شما تنظیمات اطلاعیه‌ها را مشاهده کردید، می‌توانید در مورد اعلان‌هایی که می‌خواهید غیرفعال کنید یا اینکه آنها را دریافت کنید کلیک کنید.
غیرفعال کردن اعلانها در Snapchat
اگر اعلان‌های اسنپ‌چت غیرقابل تحمل شوند، می‌توانید آن‌ها را با بازکردن برنامه و ضربه زدن بر روی نماد روح، غیرفعال کنید. چرخ‌دنده را در گوشه سمت راست بالا انتخاب کنید و روی تنظیمات اطلاع‌ رسانی کلیک کنید. در مرحله بعد اعلان‌ها را برای دریافت یا غیرفعال کردن علامت بزنید.

نحوه غیرفعال کردن اعلان‌ها در Instagram
اگر نوتیفیکیشن‌های این برنامه را هم می‌خواهید متوقف کنید ابتدا، اینستاگرام را باز کنید و روی آیکون پروفایل یکی از آنها را به سمت راست ضربه بزنید و روی سه نقطه عمودی کلیک کنید. به قسمت تنظیمات بروید و بر روی گزینه اطلاعیه‌ها کلیک کنید. لیستی از مواردی را که می‌توانید اعلان‌ها را غیرفعال کنید را مشاهده خواهید کرد.
نحوه غیرفعال کردن اعلان‌ها در Twitter
خوشبختانه، توییتر نیز گزینه‌های مختلفی را در مورد نحوه تغییر دریافت اعلان را جلوی روی شما قرارداده است. شما می‌توانید اعلان‌ها را از افراد خاص یا برای یک نوع خاص از مطالب غیرفعال کنید. برای انجام این کار، توییتر را باز کنید و به برگه اعلان‌ها بروید و روی چرخ‌دنده در پایین سمت راست کلیک کنید. با کلیک کردن و زدن بر روی فیلترهای پیشرفته، می‌توانید اعلان‌هایی را از افرادی که دنبال نکرده اید، از شما پیروی نمی‌کنند، با یک حساب جدید، که دارای یک عکس نمایه پیش‌فرض و غیره هستند، را خاموش کنید.

منبع ترفند اِستان

از Sadra Shahbazian

درود: من صدرا شهبازیان هستم,از علایقم می تونم به کامپیوتر و موبایل اشاره کنم و در زمینه کتاب هم روان شناسی و جامعه شناسی و پزشکی رو خیلی دوست دارم.

1 دیدگاه دربارهٔ «بستن اعلان ها در شبکه های اجتماعی»

سلام.
تشکر میکنم از مطلب مفیدتون. واقعا به چنین آموزشی نیاز داشتم، گرچه هنوز اندرویدی نشدم.
اما غیر فعال کردن notificationها برای یک برنامه خاص، رو شنیده بودم از اندروید هشت به بعد اضافه شده!
راستش من دنبال یک گوشی یا یک اندروید میگشتم که هیچ کدوم از این برنامه هایی که اسامیشون رو نوشتین، نصب نداشته باشه!
چه اندروید و کدوم گوشی سامسونگ رو بگیرم که شبکه های اجتماعی و مسنجر پیشفرض اصلا روش نصب نباشه؟
تشکر میکنم خیلی نگرانم و چند ماهه دارم درباره اندروید تحقیق میکنم به نتیجه نرسیدم چه گوشیی با سلیقه من با کدوم نسخه از اندروید مناسبه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =