دسته‌ها
آموزش اجتماعی دانستنی ها متفرقه

دانستنیهای جالبشماره ی ۱

بازدیدها: 65

سلام خدمت تمامی دوستان محترم.
امیدوارم روزگار بر وفق مرادتون باشه.
اولین پستی هست که تو این سایت منتشر میکنم برای شروع با ۱۰ دانستنی جالب دنیا آشنا بشید.
در پستهای بعدی سعی میکنم مطالب متنوع و در عین حال مفید را خدمتتون ارایه کنم.

۱ بطور میانگین از هر شیر آبی که چکه میکند در هر دقیقه ۳۰ قطره در ساعت ۱۸۰۰ قطره در روز ۴۳۲۰۰ قطره و در هفته ۳۰۲۴۰۰ قطره آب به هدر میرود.

۲ موسیقی میتواند ضریب هوشی انسان را تا ۷ درجه افزایش دهد افرادی که میتوانند ۱ ساز موسیقی  بنوازند باهوشترند زندگی اجتماعی بهتری دارند و در تحصیلات خود موفقترند.

۳ در گذشته عمل جراحی در سالن آمفی تئاتر انجام میشد و بازدید کنندگان که شامل بستگان بیمار و کارآموزان بودند روند عمل را از نزدیک دنبال میکردند.

۴ فقط ۹ کشور در دنیا دارای بمب اتم هستند که ۹۲ درصد بمبها در اختیار آمریکا و روسیه, و بقیه آنها در اختیار کشورهای بریتانیا فرانسه چین هند پاکستان اسرائیل کره ی شمالی میباشد.

۵ در دنیا ۶۰۰ گونه میوه ی انگور وجود دارد.

۶ بنابر تحقیقات صورت گرفته زبانهای عربی چینی ژاپنی و کره ای از سخترین زبانها میباشند که برای یادگیری آنها بیش از ۲۰ ماه زمان نیاز میباشد.

۷ اگر لایه  اوزون اطراف کره ی زمین وجود نداشت تنها ۶ دقیقه طول میکشید تا به خاطر تشعشعات خورشید تمامی بدن انسان بسوزد.

۸ بطور میانگین خانومها بیش از ۲۶ قطعه در کیف خود میگذارندو همیشه  به همراه دارند که بیشتر آنها مورد استفاده قرار نمیگیرد.

۹ در زمان امیر کبیر و پس از او صادرات تریاک زیر نظر دولت چنان رونقی داشت که بسیاری از کشاورزان به کاشت تریاک رو آوردند تا جایی که کاهش کشت گندم و جو از عوامل مهم قحطی و مرگ ۱۵۰۰۰۰۰ نفر شد.

۱۰ براساس تحقیقات میزان ماندگاری احساسات به ترتیب غم ۱۲ ساعت نفرت ۶۰ ساعت شادی ۳۶ ساعت حسادت ۱۵ ساعت آرامش ۸ ساعت اشتیاق ۶ ساعت اضطراب و نامیدی ۲۴ ساعت است

این از اولین شماره ی دانستنیهای جالب دنیا منتظر دانستنیهای جالب در پستهای بعدی باشید بدرود.

از عباس هاشمی

عباس هاشمی اهل اصفهان دانشجوی ارشد حقوق خانواده عاشق ورزش و موسیقی آیدی تلگرام @abas2day

4 دیدگاه دربارهٔ «دانستنیهای جالبشماره ی ۱»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =